• Bil-klubber 04.12.2014

    Volkswagen har laget mange bilmodeller, fra Bobla til moderne biler, og alle som eier en ny eller gammel VW kan melde seg inn i en VW-klubb. Der kan man møte andre VW-eiere, og snakke om biler og problemer man eventuelt har med bilen sin. Det finnes ganske mange VW-klubber i Norge, VW-Audi Club Norwegen (VACN) har eksistert siden 1993, og har mer enn 10 000 medlemmer. Dette er landets største bilmerkeklubb, og de fokuserer på bilinteressen. Medlemmene i klubben får også rabatter hos forhandlere, og klubben arrangerer treff mange ganger i året. Det finnes lokale arrangementer flere steder i landet. Av og til arrangeres det også treff for hele landet, der alle medlemmene er velkomne. Treffene fokuserer på banekjøring og utstillinger.Klubben drives frivillig, men rundt 5000 av medlemmene betaler medlemsavgift. Klubben utgir sitt eget medlemsblad som heter Treffpunkt. Bladet kommer ut fire ganger i året, og inneholder nyheter og reportasjer. Medlemsavgiften dekker produksjonen av bladet, leie av baner til treff og andre utgifter klubben har. Kontingenten er som regel raskt spart inn gjennom rabatter man får på bildeler og utstyr.På nettsiden til VACN finner man både nyheter, informasjon om treff og rabattavtaler for medlemmer. Man kan også lese interessante nyheter, og snakke med andre bilinteresserte i forumet. På nettsiden finner man også en liste over klubbens lokallag, som er spredt over hele landet. Ikke alle lokallagene er like aktive, men de fleste burde finne et lokallag de kan melde seg inn i.Veteran VW klubben er en annen VW-klubb. Denne klubben er først og fremst for folk som eier gamle VW-biler, uansett modell. Også denne klubben arrangerer treff og gir ut sitt eget medlemsblad som heter Folkevogn Tidende. På klubbens nettside finner man mer informasjon om klubben, og man kan lese nyheter og artikler.

    Posted by Prof. Haleigh Zboncak V @