• Bil-klubber 17.12.2014

    På verdensbasis finnes det mer enn 600 BMW-klubber, med mer enn 130 000 medlemmer, derfor er det ikke overraskende at det også finnes et par av dem i Norge. BMW Car Club Norway er en av disse klubbene. Denne interesseklubben ble stiftet i 1985, og utgir et medlemsblad som heter Fahrfreude. Medlemsbladet har et opplag på litt over 4000 eksemplarer. BMW CCN er medlem av BMW Club Europa e.V. Den europeiske klubben får finansiell støtte fra BMW. Den norske klubben får støtte fra importøren av BMW til Norge. Den norske klubben har to undergrupper og 13 distriktsklubber. Distriktsklubbene er Agder, Buskerud, Hedmark og Oppland, Hordaland, Møre og Romsdal, Nordland, Oslo og Akershus, Rogaland, Sogn og Fjordane, Telemark, Trøndelag, Vestfold og Østfold.På klubbens hjemmeside finner man nyheter, forum og nettbutikk, i tillegg til informasjon om BMW og ulike bilmodeller derfra. Man kan også lese artikler fra medlemsbladet, og man finner informasjon om kommende treff. Både hovedklubben og distriktsklubbene arrangerer treff flere ganger i året. Medlemmene kan også møte opp på arrangementer som holdes av andre distriktsklubber. Dersom man eier en BMW, har man altså mange muligheter til å møte andre bileiere.Klubbens undergrupper er en gruppe for klassiske biler og en for racing. Klubben tilbyr arrangementer for hele familien, og tilbudet er veldig variert. De arrangerer klubbkvelder, garasjetreff, sportsarrangementer, sosiale treff, nasjonale treff og internasjonale treff, samt informasjonsdager. I tillegg til medlemsbladet, får medlemmene fordeler i form av rabatter og gode forsikringsavtaler. Klubben har et samarbeid med BMW-forhandlere over hele landet, og medlemmene får rabatter på bildeler og tilbehør.BMW CCN er den eneste godkjente BMW bilklubben i Norge. BMW Norge er klubbens største sponsor. Klubben er også medlem i Landsforbundet for Motorhistoriske kjøretøyklubber. På klubbens nettside finner man veldig mye informasjon, og man kan diskutere bil i nettsidens forum.

    Posted by Prof. Haleigh Zboncak V @